sobota, 5 czerwca 2010
Improwizacja #0,1
Pisząc o improwizacji w grach fabularnych, postanowiłem zaimprowizować artykuł poświęcając jego kompozycję, na rzecz praktycznych walorów.
Improwizacja może służy do wielu celów np do ukrycia swojego lenistwa czy drobnych potknięć (analogicznie można perfekcjonizmem zasłaniać niechęć do improwizacji)
Na szczęście mam zamiar wykorzystać zarówno improwizację (raczej naturalną dla mnie) oraz odrobinę nabytego perfekcjonizmu, aby odejść od powyższych (obmierzłych) zastosowań obu przymiotów.
Improwizowanie musi cechować się...
szybkością, błyskotliwością, nieprzewidywalnością, swobodą i mnogością elementów
W przypadku gry zespołowej (!GPR) trzeba do tego dołożyć umiejętność serwowania i odbijania semantycznych piłeczek. Warto także być świadomość swoich intelektualnych możliwości oraz wiedzieć kiedy skończyć, lub >inspirować się< style="font-weight: bold;">zabij bg, zanim gracze zaczną się nudzić
no i jeszcze jedno; dobrze jest wytyczyć sobie cel, który będzie majakiem pchającym do caraz bardziej rozbuchanych improwizacji zamiast stanowić cel w klasycznej postaci
Skądinąd cieszy mnie, że wstawiając obrazek częściej wybieram coś z prywatnych zasobów zamiast przeczesywać internet.
Piękne modelowane bezdroża.
powracając do tematu, przyda się jeszcze odrobina dyscypliny która pozwoli uporządkować bajzel powstały podczas tak zwanej kreatywnej działalności.
Dla mnie jest to zrobione należycie, gdy żaden pomysł się nie zmarnuje, zwłaszcza taki zasugerowany, czy może raczej sprowokowany przez graczy.
Na podsumowanie oraz uzupełnienie brakującego wstępu wytoczę improwizacje... które zadebiutowały już na sesji (umownie zatem są sprawdzone :P)
#!
2bg zostali aresztowani oraz zamknięci w młynie 3ci bg pertraktuje z nimi na temat ceny ich oswobodzenia. Gdy zostaje ustalone co i za co 3ci bg idzie do swojego guru prosić o radę, a ten rzecze mu mądrze: "wszystko ma swoją cenę"
>>> niemal zbyt moralizatorskie odbicie piłeczki
#@
klucz do improwizowanej celi został zdobyty. Więźniowie czekają na znak aby wyjść z celi niezauważonym(pukanie). Gdy słyszą walenie do drzwi otwierają je(bo już mają klucz) i zamiast swojego towarzysza ukazuje im się stado ożywieńców.
>>> wszystko co wymyślą gracze, nawet głupie pukanie może zostać wykorzystane
##
po przedarciu się przez zombie bg uciekają. Jeden z nich odwraca się za siebie i okazuje się, że trupy wynoszą worki z młyna. gracze strzelają z łuku w jeden z nich. Sypie się czarny proszek! Gracze nie sprawdzili worków, w których trzymano proch.
>>> to już moja korekta bezcelowego najazdu zombie
tylko tyle, czy aż tyle (comment?)
miłego improwizowania
PS
zamiast kończyć improwizowaną historię, można ją po prosu opowiedzieć jeszcze raz z innej perspektywy. TO jest dobreee
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz